O nas

Działamy od 1992 roku. Początkowo zajmowaliśmy się kursami języka niemieckiego dla dzieci w przedszkolach, a następnie w szkołach, stąd też jako nazwę firmy wybrano niemieckie słowo ZWERG oznaczające skrzata, krasnala. W 1998 roku po wyremontowaniu lokalu przy ul. Narutowicza rozszerzyliśmy zakres naszych kursów o język angielski, francuski, włoski i rosyjski. W naszej ofercie mamy obecnie szeroką gamę kursów językowych, kursy gitarowe, muzyczne, artystyczne, matematyki przygotowujące do egzaminów 8 kl., maturalnych, dla dorosłych i maluchów. Prowadzimy zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne w siedzibie szkoły oraz z dojazdem do kursanta.  Nasi lektorzy dojeżdżają do firm i przedszkoli, kursy dostosowujemy do potrzeb uczestników. Prowadzimy również tłumaczenia tekstów. Nasza placówka wyposażona jest od początku w sprzęt komputerowy, rzutniki, oprogramowanie wspomagające kursy językowe. W ofercie mamy również kursy komputerowe dla dorosłych i dzieci. Wszyscy nasi kursanci mogą bezpłatnie korzystać z programów edukacyjnych używanych na zajęciach. W okresie letnim prowadzimy sprzedaż podręczników szkolnych oraz religii do wszystkich klas.. Posiadamy bogatą ofertę artykułów szkolnych i papierniczych.  Naszym głównym celem jest pomoc w rozwoju edukacyjnym dzieci i młodzieży z naszego rejonu.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia grupowe?

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia grupowe?
Zajęcia grupowe są jedną z form uczenia się języka obcego, która ma wiele walorów dydaktycznych i wychowawczych, poza oczywiście opanowaniem samego języka. Praca w grupie ma szczególne znaczenie, gdy chcemy uaktywnić i zmotywować uczniów do pracy – w czasie wzajemnej interakcji uczniowie motywują się nawzajem, stają się bardziej kreatywni, koleżeńscy, zwalczają nieśmiałość, nabywają pewności siebie, stają się bardziej otwarci, pozbywają się kompleksów. Dzieci, które w dużej klasie boją się mówić, w małej grupie łatwiej opanowują tremę, starają się współpracować, a nauczyciel potrafi pomóc w przełamaniu bariery językowej dzięki indywidualnemu  podejściu oraz  możliwości poświęcenia uczniowi większej uwagi.

Praca w grupie ułatwia uczniowi słabszemu dojście do choćby małego sukcesu, co będzie miało w przyszłości przełożenie na aktywność w szkole. Z kolei w przypadku uczniów zdolnych, dla których ważne jest uznanie i pochwały nauczyciela oraz własne sukcesy, praca w grupie daje możliwość wykazania się, przyjęcia pewnych ról oraz współpracy z innymi dziećmi; takie osoby, są we właściwym dla siebie środowisku, nie są zdane wyłącznie na komunikowanie się z nauczycielem.

Praca nauczyciela w małej grupie polega na indywidualnym podejściu do każdego ucznia, nie ginie on w gąszczu innych i nie może się „ukryć”, aby nie brać aktywnego udziału w lekcji.

Zajęcia grupowe szczególne znaczenie mają w przypadku maluchów, polegają one na wspólnym śpiewaniu, powtarzaniu, zabawach. W grupach starszych nauczyciel przejmuje funkcję lidera, kieruje pracą grupy, podaje tematy zadań, urozmaica materiał, wprowadza gry, zabawy, pracę w parach, co możliwe jest tylko w grupie i czego nie dają zajęcia indywidualne.

Lekcje indywidualne uczą także w mniejszym stopniu samodzielnej pracy – uczeń może zawsze liczyć na korepetytora, co często wpływa również  na spadek jego aktywności na zajęciach w szkole. Na takich zajęciach nie ma również tak dużej jak w grupie mobilizacji, zdrowej rywalizacji, aktywnego myślenia, gdyż zawsze można liczyć na szybką pomoc nauczyciela. Zajęcia indywidualne wskazane są w przypadku uczniów z dysfunkcjami lub w przypadku konieczności nadrobienia dużych braków – szczególnie u starszych uczniów, aby nie pogłębiać zaległości bardziej.

Zapiszmy dzieci na zajęcia grupowe, dzięki czemu w przyszłości szybciej znajdą pracę, a język – ani za granicą, ani w kraju nie będzie dla nich „obcy”. 

Poza prowadzeniem zajęć zajmujemy się także sprzedażą sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz serwisem i usługami związanymi z komputeryzacją. Prowadzimy również małą poligrafię, wykonujemy usługi ksero, wydruki czarno-białe i kolorowe, bindowanie, laminowanie, przepisujemy prace licencjackie, magisterskie, CV, inne.

Od września 2011 roku posiadamy wpis jako Niepubliczna Placówka Oświatowa. 

Szkoła posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach pod nr ewidencyjnym 2.24/00217/2011.

Przewiń do góry